ENG · LV ·
Aktualitātes
74164

Administratīvās vadītājas atskats uz redzēto pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju
11.11.2016


9. -10.novembrī administratīvā vadītāja kopā ar citām zivsaimniecības vietējām rīības grupu(ZVRG), zivju tīkla un  Lauku atbalsta dienesta pārstāvjiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Igaunijas piekrasti, lai aplūkotu kaimiņu paveikto zivsaimniečibas jomā iepriekšējā periodā un aprunātos par pašreizējo darbu un nākotnes plāniem.

 

Brauciena ietvaros apmeklējām par Eiropas zivsaimnieības fonda finansējumu sakārtotas 3 zvejas ostas (Voistes,Lindi un Puise zvejas ostas), kurās ir ieguldīti lieli līdzekļi un kuras ir pilnībā gatavas zvejas laivu un kuģīšu darba nodrošināšanai. Ostu sakārtošanu Puise ostas gadījumā uzņēmusies vietējā pašvaldība, savukārt Voistes un Lindi ostas projektus īstenojušas vietējo zvejnieku apvienības, kopīgi vienojoties par visiem svarīgākajām aktivitātēm un rezultātā ir lieliski īstenoti ostu infrastruktūras sakārtošanas projekti.

 

Brauciena ietvaros tikām iepazīstināti ar vietējo zivju pārstrādes rūpnīcu, kurā pamatprodukts ir jūrā nozvejoto asaru apstrāde- t.i. filēšana. Šis produkts tiek eksportēts uz Šveici, Vāciju un citur par ļoti augstu realizācijas cenu, un ir lielisks piemērs, kā no vienkāršas, mazas un asakainas zivtiņas iegūt eksportspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību.

 

Igaunijā zivsaimniekiem ir labvēlīgāki nosacījumi attiecībā uz Eiropas jūrlietu un zivsaimnieības fonda apguvi, jo ir lielākas atbalsta intensitātes, kā arī plašākas iespējas projektu īstenošanas jomās. Iespējams arī mums- vietējām rīcības grupām kopā ar zivaismniekiem vairāk un skaļāk jāpauž savas vajadzības un problēmas, kuras varētu risināt ar EJZF projektiem, bet esošo MK noteikumu regulējumā tas nav iespējams. Tomēr arī esošo noteikumu redakcijā ir iespējas attīstīt savu zivsaimniecības uzņēmumu vai dažādot esošo uzņēmējdarbību citās jūras ekonomikas nozarēs (piemēram tūrismā), ko aicinu izmantot un būt aktīviem ES finansējuma piesaistē, lai uzlabotu sava uzņēmuma ekonomiskos rādītājus. 

 Pieredzes apmaiņas braucienu organizēja un izdevumus sedza Zivsaimniecības tīkls  Image result for zivsaimniecības tīkls

Ielādēju...      Atpakaļ