ENG · LV ·
Aktualitātes
117225

Pāri Slocenes upei pie Šlokenbekas muižas atklāta gājēju pāreja ar DaVinci projektētā pašspriegojošā tilta iezīmēm
21.06.2021


Sestdien, 19.jūnijā pie Šlokenbekas muižas tika atklāts jauns un unikāls labiekārtojuma elements-  DaVinci gājēju pāreja (tilts) pār Slocenes upi uz saliņu.

Objekts tapis Partnerība laukiem un jūrai ELFLA starptautiskā sadarbības projekta “Upju un ezeru potenciāla izmantošana rekreācijai un tūrismam” ietvaros.

Pateicamies par atbalstu un iesaistīšanos Engures novada domei, tilta veidotājam Guntaram Upeniekam - SIA Koka dizaina centrs, arhitektam Ivaram Šmitam, betona pamatnes veidotājiem SIA Nornami - Vents Kupčs, metāla konstrukcijas izgatavotājiem-CSK Steel - Adris Skripsts.

Sākotnēji gājēju pāreju pār Sloceni bija iecerēts izgatavot pēc Leonardo da Vinči projekta kā 100% pašspriegojošu tiltu bez nevienas skrūves, taču gājēju pārejas garums pēc šodienas būvnormatīviem pieprasa papildus drošībai un nestspējai uzstādīt metāla balstu. 

Tilta konstrukcijā izmantotas Da Vinči tilta iezīmes un vizuālais izskats, kā arī margu konstrukcija ir pašspriegojoša. Tilts ir izveidots pielietojot dažādus koka savienojumus un nofiksēts tikai ar koka tapām- to ir iespējams izjaukt un salikt no jauna. Katrs savienojums izgatavots tā, lai tas būtu pašnesošs un kopā tas veido koka elementu režģi, kas spēj sevi saturēt kā viens veselums. Tilts ir izgatavots no dedzināta ozola koka, papildus apstrādāts ar lineļļas pernicu, kurai piejaukti dabā sastopami krāsu pigmenti.

Tuvākajā laikā pašvaldība plāno labiekārtot saliņu un to turpmāk atkal varēs izmantot vasaras pasākumiem, koncertiem, teātra izrādēm, tradīciju pasākumiem un zaļumballēm.

#leader #plj #engure #slocene #SlokenbekasMuiza

 
Ielādēju...
Ielādēju...
Ielādēju...
Ielādēju...      Atpakaļ