Konference: Ceļā uz ilgtspējīgām lauku teritorijām

Konference: Ceļā uz ilgtspējīgām lauku teritorijām

TTRC (Transition Towards Resilient Countrysides jeb Ceļā uz ilgtspējīgām lauku teritorijām) projekta ietvaros Latvijā septembra beigās tika aizvadīta pēdējā no divām plānotajām konferencēm.

Konference norisinājās divās  - Partnerības laukiem un jūrai un Aizkraukles rajona partnerības teritorijās. Tās dalībnieki pārstāvēja Zviedriju, Somiju, Igauniju, Lietuvu un, protams, Latviju. Dienaskārtībā bija  bioloģisko saimniecību, tādu kā “Mazburkas” Smārdes pagastā vai “Ragāres” Skrīveru pagastā apmeklējumi, kas saimnieko ilgtspējīgi un racionāli izmanto pieejamos resursus.

Engures ezera dabas parkā konferences dalībnieki varēja uzzināt ne tikai par parka vēsturi, apsaimniekošanu un aktualitātēm, bet arī diskutēt par pašreizējo situāciju Baltijas jūrā, zivju resursu izmaiņām un to ietekmējošiem faktoriem.

Bērzciemā pasākuma dalībnieki apmeklēja arī zvejnieku saimniecību “Dieniņas”, kur iepazinās ar zvejniecības tradīcijām un senajām zivju pagatavošanas receptēm, kas tiek pārmantotas paaudzēs.

Partnerība laukiem un jūrai iepazīstināja ar savu “Dižprojektu” – KUKUL apartamentiem Engurē, kas papildina jau darbojošos KUKUL ceptuvi un vietējo darinājumu veikaliņu “Maize&Māksla”. Viesi apmeklēja arī pārtikas amatniekus Skrīveros un Koknesē: Skrīveru mājas saldējumu, Olalā!Rīta putni saimniecību, kas gatavo visu iespējamo no paipalām un to olām un Skrīveru pārtikas kombinātu, kur izgatavo konfektes “Gotiņas”. Konferences dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar vairākiem infrastruktūras projektiem Jūrmalā, Ķemeros: restaurēto ūdenstorni, atjaunoto vēsturisko parku un šobrīd atjaunojamo veloceliņu no Jaunķemeriem uz Ķemeriem, kura realizācijas projektam piesaistīts arī EJZF finansējums.

No items found.

izbraukuma tirdzniecības aprīkojuma
bezmaksas noma

Lasi, iedvesmojies un piedalies!

LOGO rinda ES, NAP, PLJ

Noderīgas saites