Gausā jūdze-laupītāju ceļš

Gausā jūdze-laupītāju ceļš

Ejot cauri Ragaciemam un Klapkalnciemam, iespējams, sajutīsiet vietējo zvejnieku kūpinātavu dūmu smaržu, kas liecina, ka tūliņ, tūliņ no namiņa laukā tiks ņemtas tikko nokūpinātas zivis. Ja esat gardēdis, tad iesakām uzjautāt saimniekam, vai ceļiniekiem arī kas iegādājams atliks, jo neko gardāku nebūsiet ēdis!

Maršruts ir apļveida, aptuveni 18 km garš, pieveicams 5 – 6 stundu laikā. Izstaigājot šo maršrutu, ikvienam radīsies priekšstats, kāpēc šo Rīgas jūras līča piekrastes daļu sauc par Gauso jūdzi, kā arī nepaliks nepamanītas tās skaistie priežu meži, ogulāji, sēņu vietas u.c. vērtības.

Maršruts jebkurā brīdī ir noīsināms izmantojot kādas no pludmalē uzstādītajām kāpnēm, kurām kartē iepretim atzīmētas stigas. Ja kāda iemesla pēc nevēlaties doties pa pludmali, tad no Ragaciema līdz Klapkalnciemam pa kāpas malu ved labi iemīta taka. No tās paveras skaists skats uz Rīgas jūras līci.

Maršruts dabā ir marķēts ar krāsu un uzlīmju palīdzību; mežā ar krāsas marķējumu balts dzeltens balts, ciematos ar uzlīmju palīdzību (dzeltena bulta). Maršruts veicams arī ar velosipēdu.

Sīkāka informācija par maršrutu un GPX vari atrast www.vissittukums.lv

Maršruta karte šeit.

Maršruta apraksta izdruka šeit.

#jūravisugadu


No items found.

izbraukuma tirdzniecības aprīkojuma
bezmaksas noma

Lasi, iedvesmojies un piedalies!

LOGO rinda ES, NAP, PLJ

Noderīgas saites