Engures vasara

Engures vasara

Viedo ciemu kustība kļūst aizvien populārāka ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Jēdziens “vieds” vienkāršā veidā nozīmē spēju izmantot jebkurus  pieejamos resursus, domāt “ārpus rāmjiem” un savstarpēji sadarboties dažādos virzienos. Viedie ciemi lauku un piekrastes apvidū ir par kopienu veidošanu, vietējo cilvēku vajadzību apzināšanu, jaunām zināšanām, kopīgu resursu atrašanu un to gudru, viedu lietošanu.

Projekta “Viedā ciemu attīstība piekrastes teritorijās” ietvaros Engurē šovasar tika noorganizētas IT un sensoru tehnoloģiju apmācības vietējās kopienas iedzīvotājiem. Apmācību ietvaros iedzīvotāji apguva programmēšanas un programmatūras testēšanas pamatus. Tā rezultātā Engurei tika izveidots un uzprogrammēts pašiem savs digitālais “Sludinājumu Dēlis” (engure.live).

Projekta gaitā tika ieviests arī viedais risinājumus piekrastes teritorijas pievienotās vērtības radīšanai. Engurē tas realizējās kā viedā boja. Jaunievedums vasaras sezonā informēs par ūdens apstākļiem jūrā. Kā tas viss notika, varat noskatīties uzfilmētajā materiālā.

No items found.

izbraukuma tirdzniecības aprīkojuma
bezmaksas noma

Lasi, iedvesmojies un piedalies!

LOGO rinda ES, NAP, PLJ

Noderīgas saites